Zážitkové workshopy


Vítejte ve světě netradičních zážitků. Níže můžete vybírat z mnoha zajímavých workshopů, které jsou členěné na čtyři kategorie. Naše workshopy jsou různé, avšak mají dvě věci společné. Každý z nich trvá 75 minut a je určen maximálně pro 15 účastníků. Užijte si tedy prohlídku našich aktivit.

  • 1) Sushi
  • 2) Výroba
  • 3) Jóga a relax
  • 4) Pohybové aktivity

Nabídku všech workshopů ke stáhnutí v PDF naleznete zde – Zážitkové workshopy x-element


1) Sushi

Asie. Země, která mnohé z nás přitahuje svou exotičností, historií i kulturou. A proto jsme zaměřili svou pozornost právě tímto směrem. Vítejte na exotické cestě! V této části se společně podíváme do Japonska. A protože se kultura poznává nejlépe přes jídlo, rozhodli jsme se část našich workshopů zaměřit na japonskou kuchyni. Na několika následujících stránkách máte možnost vybrat si workshop podle toho, co vás zajímá. Anebo  můžete pro své kolegy či zaměstnance udělat celý soubor aktivit zaměřených na japonské jídlo. Ve všech těchto workshopech si přímo vyzkoušíte, jak si japonské jídlo vyrobit velmi jednoduše i u vás doma. Samozřejmě si pak výsledný produkt můžete odnést nebo rovnou sníst. Tedy dobrou chuť.

 

Sushi pro každého

sushi, workshop, zážitek

Cílem workshopu je seznámit účastníky s technikou přípravy sushi,

 jaké použít suroviny a kde je sehnat. Účastníci si budou moci připravit hoso-maki, ura-maki a futo-maki. Na závěr kurzu vše společně sníme a zároveň si povíme něco o japonském způsobu stolování.

 

 

Nigiri a tempura

Na tomto workshopu se naučíte připravovat druhý nejoblíbenější druh sushi, a tím je nigiri. Ukážeme si jeho kompletní výrobu a také si usmažíme speciální japonskou omeletu tamago. Kromě výroby sushi a omelety si navíc ukážeme přípravu tempury. Jedná se o obalování různých pochutin ve speciálním těstíčku.

 

 

 

Bento box

Workshop se soustředí na výrobu populárního obědového balíčku, tzv. bentoboxu. Tento způsob výroby „svačiny“ je v Japonsku od 12. století a v posledních letech slaví velkou oblibu.

Cílem je vyrobit co nejpoutavější a co nejpropracovanější jídelní menu, které lze vměstnat do malé bento krabičky.

 

 

 

 


2) Výroba

Dnes žijeme v době, kdy je vše snadné a jednoduché, a mnohdy ani nepřemýšlíme nad tím, kde se různé věci vyrábí. Prostě máme možnost je bez problémů koupit.

Tyto workshopy vám ukáží, jak je snadné a krásné si něco vlastnoručně vyrobit. A to ani nemusíte být domácí kutil. Provedeme vás prchavou říší vůní i výrobou vlastní kosmetiky. Dozvíte se o postupech výroby v průběhu historie, Jeden z možných způsobů si pak vyzkoušíme. Výrobky vám samozřejmě zůstanou.

 

Mýdlo a parfém

Vydáme se po stopách dávných parfumérů, alchymistů své doby. Dozvíte se, co je to akord, či srdce parfému a jak parfémy vznikají.

Krom toho se dozvíte také něco o hygieně v průběhu věků a historii mýdla. Z workshopu si nakonec odnesete jak svou vlastní vůni, kterou si sami vyrobíte, tak i krásné přírodní mýdlo.

 

Koupelová sůl

V tomto velmi oblíbeném workshopu vám ukážeme, že dárek si lze vyrobit jednoduchou a přitom zajímavou formou.

Koupelové soli jsou opravdu příjemným zpestřením večerní lázně a jako dárek jsou naprosto ideální. Vyrobte si vlastní vonnou sůl zbarvenou vaší oblíbenou barvou.

 

Přírodní kosmetika

Ať už jste nadšencem, nebo jen uživatelem, s drogerií a kosmetikou se potkáváme dnes a denně. Tento workshop vám umožní nahlédnout hlouběji do tohoto průmyslu a podívat se na to, co všechno si platíme a kolik to ve skutečnosti stojí. Společně si vyrobíme šampon a hydratační krém. Budete mile překvapeni, co všechno se dá doma vyrobit.

 

 

 


3) Jóga a relax

Představte si, že se teď v tuhle chvíli zastavíte. Necháte myšlenky volně plynout, a kolem vás je klid. Přijde vám to v této době nemyslitelné? Ano? Pak jsou tyto workshopy určeny právě vám. V době, kdy na nás utočí stres, informace, termíny i negativní prostředí a všechno musíme zvládat hlavně rychle, je čas na relaxaci prostě luxus, který si nemůžeme dovolit. Opak je pravdou, my vám ukážeme, jak v krátkém čase načerpat novou energii na další projekt, jak ze sebe setřást každodenní stres a to jednoduše a v krátkém čase.

 

Muzikoterapie Léčivé nástroje

Workshop je koncipován jako dílna, kde si účastníci vyzkouší hru na různé typy exotických a muzikoterapeutických nástrojů. Není zde potřeba žádná dovednost ve hře na tyto nástroje, ani hudební sluch.

Jedna z rovin jsou opravdu léčivé vlastnosti těchto nástrojů, druhá je potom jejich využití na relaxaci a odpočinek.

 

 

Muzikoterapie Relaxace

Během dne a během jakékoliv denní činnosti neustále zapojujeme hlavu a  přemýšlíme buď o tom co bylo, a nebo o tom, co se na nás valí.

Na workshopu s tímto tématem popracujeme a pomocí vybraných muzikoterapeutických technik zkusíme naši namáhanou hlavu opravdu „vypnout“.

 

 

 

Cvičení pro dobrou náladu

Workshop je koncipován jako prostor vyhrazený pro zdravý pohyb s cílem příjemně se nastavit a odnést si užitečné rady, jak cviky využít.

Součástí workshopu jsou cviky a praktické návody, které pomáhají pracovat s naučenými pohybovými vzorci, jejichž přeprogramováním lze velmi užitečně snížit přetěžování namáhaných oblastí.

 

 

Úvod do tajemství jógy

Workshop je určen pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet základní techniky jógy. Pomocí úvodních dechových cvičení a nenáročné rozcvičky se připravíme na provádění jednotlivých sestav. Cílem není striktní provádění jednotlivých cviků, ale spíše příjemné prožití cvičení přizpůsobené pohybovým možnostem každého účastníka.

 

 

 

Pohybové vzorce

Musíme si přiznat, že valná většina z nás má sedavé povolání. A tak nerovnoměrně zatěžujeme naše tělo. Tento workshop se vám bude snažit ukázat, jak s tělem jednoduše pracovat a jak pomocí návratu ke kořenům pohybu můžete bez průkazky do fitka pomoci svému tělu doma i na pracovišti. Workshop je určen i pro úplné začátečníky.

 

 

 

Trénink kancelářské krysy

Často nejen v práci, ale i doma sedíme u počítače. Nestíháme jíst a ještě nás honí stres z termínů.

Uděláme si takový malý náhled na to, co pro sebe můžete během práce udělat, případně jak zrelaxovat přetížené části těla po práci.

 

 

 

Wim Hof metoda – štěstí, zdraví a síla na dosah

otužováníChcete mít intenzivní zážitek se značnou přidanou hodnotou pro osobní i pracovní život? Pak s námi zkuste Wim Hof metodu s Liborem. Aktivační dechové cvičení a následné ponoření se do ledové vody udělají divy. Wim Hof metoda je jednoduchá.

Zdraví, imunita, sebevědomí, skvělá nálada, tuny energie, sportovní výkony, osobnostní růst… ať už vám jde o cokoliv, Wim Hof metoda vám to zážitkovým a nenáročným způsobem umí přinést!

Workshopem vás provede zkušený instruktor Libor Mattuš (马龙), certifikovaný neuro-jazykový kouč s 16-ti lety praxe otužování a dechových cvičení.

 

 

Dechem proti stresu

dýcháníVíte, kde je v těle bránice? Dokážete říci alespoň 3 důvody, proč je důležitá? Pojďte si s námi doslova osahat to, co nás každou minutu udržuje živé, aktivní a plné energie – dech. Systematická a postupně předávání dechová cvičení, které až do nedávna pro své skvělé efekty na tělo, myšlení i energii mohla využívat jen armáda a profi sportovci – nyní je tu pro všechny!

Workshopem vás provede krotitel stresu Libor Mattuš (马龙), certifikovaný neuro-jazykový kouč s 16-ti lety praxe dechových cvičení.

 

 


4) Pohybové aktivity a šerm

Většina z nás má ráda nějaký druh sportu nebo jinou pohybovou aktivitu. V následujících workshopech vám chceme ukázat spíše netradiční aktivity spojené s pohybem. Ať už to bude cvičení pro unavené tělo, nebo výlet do historie, kde si vyzkoušíte různé dovednosti, které jsou se středověkem a rytíři spojeny. Ukážeme vám, že i pohyb může být zábavný a leckdy i poučný. Neváhejte zapojit celý svůj tým!

 

Sebeobrana ve stylu Sherlocka Holmese

V temných uličkách Londýna se vyskytují podivné existence, a tak se musí gentlemani a především milé dámy umět v případě potřeby bránit.

Vycházková hůl, deštník, obušek i holé pěsti se vám stanou všestrannými pomocníky ve Viktoriánské Anglii. Vše je samozřejmě možné aplikovat i na dnešní plesy, či jiné společenské akce.

 

 

Sebeobrana pro ženy

Ať už chceme nebo ne, v průběhu života  nastávají situace, které člověk nečeká, a tudíž se na ně nemůže připravit. V tomto workshopu si ukážeme, že kabelka může být nejlepší kamarádkou nejen na párty.  Mobil, klíče, nebo kreditka jsou také víceúčelová zařízení. My vám ukážeme, co se s nimi dá dělat.

 

 

 

Lukostřelba

Už jste si někdy zkoušeli pár střel z luku na nějakém hradě? Nebo vás  ohromila přesnost Robina Hooda? Teď pro vás máme možnost ponořit se do lukostřelby naplno a vyzkoušet si ji na vlastní kůži. Ať už chcete oživit vaši firemní akci, dětský den, či si uspořádat firemní turnaj.

 

 

 

Vrhání vším po všem

Věříme, že každý z nás už někdy něco házel. My vám ukážeme, jak to dělat efektivně. Podíváte se s námi do doby assassinů, ninjů a dalších postav, které hojně využívaly vrhání nožů, dýk či jehlic k zasažení svého protivníka. Workshop je vhodný pro lidi, kteří se chtějí něco naučit, či jen zpestřit firemní akci netradiční formou.

 

 

 

Bezpečný šerm

Měli jste někdy touhu stát se rytířem, nebo si zkrátka jen zkusit šerm z vašich oblíbených filmů? Teď k tomu máte příležitost! Projdete si základní seky, kryty a samozřejmě nějaké zajímavé techniky. To vše s bezpečnými měkčenými meči. Celým výcvikem vás provedou zkušení rytíři.

 

 

 

Turnaj v lukostřelbě

Ať už plánujete sportovní den, nebo jinou firemní akci, můžete využít naší lukostřelecké střelnice. Rádi pro vás a vaše týmy zorganizujeme turnaj v lukostřelbě. Používáme tradiční dřevěné luky, takže si užijete  turnaj s příjemným nádechem středověku. Můžete si navzájem ukázat, kdo je mezi vámi ten nejlepší čarostřelec!

 

 

 

Turnaj v šermu

Připravujete dětský den, nebo speciální event pro zaměstnance na výjezdní poradě? I tam můžete využít náš šermířský turnaj.

Ten probíhá pod naším dohledem se speciálně  měkčenými zbraněmi a po absolvování základní instruktáže zbývá jediné. A to je vrhnout se do boje a ukázat, co ve vás je. Ať vyhraje ten nejlepší!


 Reference

JPS – zážitkové workshopy

JPS s. r. o. Sérii tří zážitkových workshopů ve dvou vlnách jsme v dubnu 2018 realizovali pro 40 zaměstnanců firmy JPS s. r. o. Účastníci si mohli vybrat z těchto workshopů: Výroba sushi výroba parfémů a mýdla Pohybové vzorce
Číst dál