LARP


Začněmě prvně vysvětlením pojmu.

LARP tedy Live Action Role Playing.

Tedy v českém překladu jde o Hraní rolí, tedy takové velmi interaktivní divadlo, kde sami účastníci ovlivňují děj.

Proč právě LARP ?

 

V současné době je velice moderní pořádání různých assesment center a jiných kolektivních aktivit, abychom našli buď správného kolegu, nebo utužili právě vzniklý či stávající kolektiv. V tomto případě můžeme tyto aktivity spojit příjemně v jednu. Potřebujete zjistit jestli člověk na vedoucí pozici opravdu lidi stále dokáže vést? Dejte mu roli vůdce skupiny, která musí společně plnit nějaký úkol.

Potřebujete najít mezi pracovníky určitý typ člověka a sami nad někým přemýšlíte? Dejte jim takovou roli jakou byste po nich chtěli. Sledujte jak reagují oni sami a jak reaguje zbytek týmu.

Chcete zjistit naprosto jednoduchou hravou formou jak se vnímají kolegové navzájem? Jednoduše jim postavíme postavu/roli na dvou věcech jak oni vnímají samy sebe, a pak jako ho vnímá kolektiv.

K čemu LARP  ?

Krom věcí popsaných výše se jedná o hru, kterou můžeme nastavit přesně podle vašich představ a potřeb Vaší firmy. Je to zároveň zábavná a vzdělávací aktivita zároveň. Lidé si oddechnou, ale zároveň stále, řeší plánují a dochází k nějakému konci. Výsledku, který je jednak vidět jako konec příběhu, ale zároveň je pro Vás i výstupem toho co vy sami chcete zjistit nebo zdokonalit. Stále je to hra, která bude mít hodnotu v podobě zážitků pro všechny zúčastněné. Ať už v podobě originálních situací, dialogů či jen fotek z akce, která se běžně nedělá.

Co všechno LARP nabízí a jak to funguje?

Akce jsou uzpůsobené přímo Vám na míru. Jedná se konkrétní scénář. Například vyšetřování vraždy, hledání poklady nebo jen konverzační diplomatické zjišťování informací. Vše tohle může být ozvláštněno i akční vložkou s měkčenými zbraněmi. Takže i malé pracovní neshody se dají vyřešit bezpečnou formou:-) Vše probíhá v kostýmech uzpůsobených pro potřeby konkrétní hry.

Zároveň se zde vyskytují další hráči/postavy které mohou skupině radit nebo nějak jinak konkrétně pomoci. Je možné hrát tedy v budovách nebo vytvořit i outdoorovou variantu. Všeobecná výhoda je absolutní variabilita celého scénáře, který se vytváří přímo pro Vás. Celková hra může zabrat několik hodin nebo celý den, to je čistě na Vašem zvážení. Optimální čas pro kratší scénář jsou cca 4 hodiny. Kostýmy, zbraně, zázemí, scénáře. Vše je připraveno přímo na hru. Vy se o nic dalšího starat nemusíte.

Závěr

LARP je prostě edukativní zábava u které se můžete stát kýmkoliv chcete, Prožít něco co jste prožít vždycky chtěli a zároveň o sobě a ostatních zjistit i něco víc než si stihnete říct u pracovního oběda. Napsat se o tom dá mnoho, ale zažít si to. To je úplně o něčem jiném.