Duše města


Každé město má svůj příběh

  

Odhalte tajemství:

šifrovací hraKaždé město skrývá příběhy. Příběhy mohou být různé, od těch velkých po ty úplně maličké. Město, to je také historie a historie, to jsou dějiny států, národů a jednotlivých lidí. Všechno to dohromady dává pestrou směsici, která tvoří duši města.

Taková duše se skrývá v drobných maličkostech, občas na nenápadném rohu ulice, či ve staré kašně, kolem které jste za svůj život prošli snad tisíckrát.

Co všechno dnes míjíme. Co všechno je pro nás běžné. Díváte se pořádně? Co vidíte? Všude jsou stopy historie a lidí, kteří ji prožívali. Pojďte s námi po stopách jednoho z nich.

Duše města je napínavá historická šifrovací hra, která vás seznámí s brněnskými památkami. Během několika hodin vás provedeme centrem Brna a ukážeme vám ho tak, jak jste ho ještě nikdy neviděli. Budete procházet městem a hledat indicie, které vám postupně odhalí celý příběh a nakonec vás dovedou k cíli. V průběhu cesty se setkáte s několika postavami, které vám pomohou při vašem putování a odhalí vám střípky z minulosti jednoho muže. Jaké je jeho jméno? Co dělá? Kým je? A co ho zavedlo právě do Brna? Pokud všechny indicie poskládáte správně, pak na jejím konci budete mít na tyto otázky odpovědi. Dokážete odhalit celý příběh?

 

Po střípcích minulosti:

  • šifrovací hraHra je určena pro týmy
  • Počet hráčů je 8-10 lidí na tým
  • Týmy vyrážejí s postupným startem cca po 20 minutách
  • Časová náročnost 2-3 hodiny

Týmy se pohybují po městě a hledají cestu pomocí jednotlivých indicií. Na některých místech jsou postavy, které s účastníky budou komunikovat a indicii musí získat rozhovorem s nimi.

Během této doby objevují hráči střípky příběhu jednoho muže. Upíra, který žil dlouhou dobu v Brně a účastníci postupně odkrývají jeho fascinující životní cestu. Na konci hry proběhne krátké rozuzlení s přípitkem v Brněnském podzemí.

Celá hra je koncipována jako poznávací a je možné ji absolvovat výletním tempem. Cílem je hlavně se pobavit a užít si zajímavé netradiční poznávání centra Brna s lehkým nádechem historie.

Produktový list ke stažení zde – Duše města_X-element