Dunkirk


dunkirk larp historická plachetnice

Historie – odhodlání – spolupráce

O co jde?

Dunkirk je 4 denní zážitková akce pro 10-20 účastníků, která se odehrává na moři na historické plachetnici a její děj je zasazen do období 2. světové války, do roku 1940. Účastníci se stanou členy posádky lodi, která má za úkol odvézt do bezpečí anglické vojáky obklíčené německými vojsky v Dunkirku. Ocitáme se v době velkých úkolů i těžkých rozhodnutí a někdy i malý čin dokáže velké věci.

Jedna loď, jedna posádka a jeden úkol. Dokážete zachránit britské vojáky a pomoci jim dostat se do bezpečí i s jejich důležitou zprávou? Vydejte se s námi na plachetnici plující po vzdouvajícím se moři. Budete muset ovládnout loď a stát se opravdovou posádkou. Vašim úkolem bude přežít dva dny na moři s úkolem přistát na ostrově, kde vyzvednete dva britské agenty s důležitou zprávou a odvezete je do bezpečí. Co myslíte, máte na to?

Podaří se vám zdolat moře a splnit úkol? Pokud jste si na následující otázky odpověděli ANO, pak je to akce právě pro vás.


Kde se vše odehraje? dunkirk, larp, historická plachetnice

Poplujeme na malebné historické lodi, která se může pyšnit svým zapojením do samotné operace

 

K dispozici budete mít zkušeného kapitána, který vás naučí námořnickému řemeslu.

 

 

 

 

 


  Na co se můžete těšit?

První dva dny váš čeká zážitková hra LARPového typu.

Zkratka LARP, Live Action Role Playing, v českém překladu znamená hraní rolí, tedy takové velmi interaktivní divadlo, kde sami účastníci ovlivňují děj.

Další dva dny jsou věnovány zážitkům a poznávání krásné oblasti Waddenzee.

Nalodíme se v Harlingenu a jedna z prvních zastávek je ostrov Vieland, kde je možné zahlídnout tuleně. Následuje zastávka na ostrově Terschelling s možností koupání, cyklovýletu a prohlídky muzea vraků zakončeno večerním výhledem na maják. Poslední den připlujeme do hanzovního městečka a následně doplujeme zpátky do Harlingenu.

dunkirk, larp, historická plachetnice

dunkirk, larp, historická plachetnice dunkirk, larp, historická plachetnice

 

 

 

 

 

 

 

 


Larp může mít také rozvojový přesah

Zkoušeli jste pro své zaměstnance realizovat různé rozvojové semináře, ale pro praxi si z nich vzali pramálo? Tento problém řeší v zahraničí již dlouho využívaný koncept BUSINESS LARPu.

Proč zrovna LARP?

Při hře probíhají emoce a i po několika dnech zjistíte, že ve vás LARP doznívá. Vzpomínáte a reflektujete svoje rozhodnutí či postoje při hře. Postupně je tříbíte a dokonce přijímáte za vlastní. Každý účastník má svou roli v příběhu záchranné lodi a snaží se společně dokončit její misi a zachránit tak britské agenty.

Členové posádky spolu zažijí něco jiného, než klasické plavení na lodi. Odnesou si zážitek a odměnou jim také bude společně vyřešený příběh.

Na samotnou hru pak navazuje workshop, při kterém lektor psycholog s vaším týmem přetaví dovednosti získané při hře přímo do pracovní praxe.

 

Pokud vás tento produkt zaujal, napište nám na kudrna@x-element.cz a my vám jej rádi představíme blíže na krátké schůzce u vás ve firmě.

Leták ke stažení ZDE