Cesty historií


Cesty historií

aneb zážitkový výlet do minulosti

 workshop, event, firemní akce

Představte si, že existuje technologie, která vám umožní cestovat zpět do minulosti. Můžete prožít život v období, které si sami vyberete. Jaké by to bylo podívat se do Ludvíkovské Francie, Japonska v období Šógunátu či středověké Evropy? Všechno tohle v pohodlí a teple, ale zároveň na vlastní kůži. Taková technologie skutečně existuje a firma History s. r. o. má lístky pro vás! Dávejte si ale pozor, protože nesmíte vybočit z cesty a musíte se chovat tak, aby osoby, které potkáte, nepojaly podezření, že jste někdo jiný. Neboť tento stroj vám propůjčí podobu tamních lidí, ale ne jejich vědomosti, a tak je pouze na vás, abyste našlapovali tak, aby historie zůstala zachována.

Proto nejdříve absolvujete sérii přípravných výcviků, abyste se dokázali bezpečně pohybovat po minulosti.

Tento výlet nabízíme právě teď a právě vám. Akce je omezená a místa se rychle plní. Přidejte se k nám!

 

Stručný popis akce:

Cesty historií jsou zábavný půldenní koncept pro 20 – 50 účastníků složený ze tří workshopů provázaných příběhem. Účastníci jsou na poutavé úvodní prezentaci seznámeni s příběhem a poté se již mohou zapisovat na jednotlivé workshopy. Každý workshop bude realizován 2x po sobě, takže lze stihnout dvě zajímavá témata dle vlastního výběru. Možnost volby hodnotí účastníci našich akcí velmi pozitivně.

 

Cesty historií se skládají z těchto workshopů a historických období:

  •  Výroba mýdla a parfému – Ludvíkovská Francie
  • Příprava sushi – Japonsko v období Šógunátu
  • Rytířem snadno a rychle – středověká Evropa

Všechny workshopy vedou historické postavy v kostýmech. V průběhu workshopu budou postupně účastníkům vyprávět střípky ze svého života a jedním z vedlejších úkolů na workshopu bude uhádnout jméno této historické postavy. Po absolvování každého workshopu dostane vždy účastník certifikát opravňující ho k volnému cestování do minulosti, protože už by měl vědět, jak se v konkrétním historickém období bezpečně pohybovat, bez zásahů, které by se mohly projevit v přítomnosti.

 

Ukázka možného časového harmonogramu:

11:00 – 13:00 Příjezd účastníků a oběd
13:30 – 14:00 Úvodní prezentace a zapisování se na jednotlivé workshopy
14:00 – 15:30 První kolo workshopů
16:00 – 17:30 Druhé kolo workshopů
17:30 Závěrečná prezentace a poděkování cestovatelům v čase. Možnost navázat interním blokem

 

VÝROBA MÝDLA A PARFÉMU

výroba mýdla a parfému, parfiméři

Příběhy parfému

Vydejte se po stopách dávných parfimérů, alchymistů své doby. Vytvořte si vlastní originální vůni, stejně tak jak jej vytvářeli francouzští mistři. Každý parfém vypraví vlastní příběh. Pojďte a vytvořte svůj vlastní.

Dozvíte se co je to akord či srdce parfému, jak vznikají parfémy, a odnesete si vlastní vůni v originálním flakónu. Dále si také vyzkoušíte výrobu vlastního mýdla

Pojďte s námi po stezkách parfému.

 

 

Příprava SUSHI

sushi, příprava, maki, nigiri

 

 

 

Cílem workshopu je seznámit účastníky s technikou přípravy sushi, jaké jsou nejlepší suroviny, včetně míst, kde je sehnat. Účastníci si budou moci připravit hoso-maki, ura-maki a futo-maiki.

Na závěr kurzu vše společně sníme a zároveň si něco povíme o japonském způsobu stolování, používání hůlek. Jedná se o zážitkový workshop určený začátečníkům, kteří dosud nemají zkušenosti se sushi.

 

 

 

 

Rytířem snadno a rychle

Škola bezpečného šermurytíř, souboje, bezpečné zbraně

Během workshopu se vžijete do kůže začínajícího rytíře, který prožívá své první hodiny výcviku na škole šermu. Během této doby si vyzkoušíte základní ovládání meče, postoje, seky, kryty a nějaké techniky. Vše samozřejmě pod dohledem zkušených rytířů, kteří vás výcvikem provedou.

Také myslíme na bezpečí našich rytířů, proto i zbraně použité při výcviku budou pouze cvičné. Pokud prokážete svou disciplínu a nadání, bude vám odměnou na konci workshopu krátká aréna, kde budete moci vyzvat své kolegy, nebo některého z rytířů, pokud si na to troufnete.


Reference

MSI Cukrovinky

MSI – Cesty historií

MARKETING SYSTEMS INTERNATIONAL Cesty historií jsme v roce 2017 realizovali pro 30 obchodníků firmy MSI. Koncept realizován s velkým úspěchem v rámci vánoční akce zaměstnanců firmy.
Číst dál
Brněnské veletrhy

Veletrhy Brno – Cesty historií

Veletrhy Brno, a. s. V roce 2017 proběhla realizace konceptu v rámci vánoční akce Veletrhů Brno pro 100 zaměstnanců firmy.  
Číst dál

Produktový list v PDF lze stáhnout ZDE