IN NOCTI TENEBRIS


Business LARP

Svět je prý dobré místo k životu…
Co když je ale vše jinak než se zdá? Co když jsou všechny ty temné příběhy a paranormální jevy skutečné? Co když se za naším “obyčejným” světem skrývá jiný, temnější, svět? Vydejte se s námi za hranici běžného světa. Tam, kde se nachází vznešení upíři a divocí vlkodlaci. A váš stařičký soused je možná mocným mágem. Prožijte několik hodin v roli upíra, vznešeného nemrtvého, který má své zájmy na tomto světě. Ve světě, kde přežije ten nejlstivější. Ve světě, kde technologie je jen další druh magie. Rozehrajte hru politiky a moci, která je neúprosnější než ta v našem světě.

Vydejte se s námi do Vám známého světa a my Vám ukážeme, že ho tak úplně neznáte. Vše co se děje má nějaký hlubší smysl, ale kdo za tím vlastně stojí? Kam až sahá realita a co všechno z říše fantasie je vlastně skutečné?


Hledáte pro váš tým více než jen zábavu?

larp

Zkoušeli jste pro ně realizovat různé rozvojové semináře, ale pro praxi si z nich vzali pramálo?

 Nejen tyto problémy řeší v zahraničí již dlouho využívaný koncept BUSINESS LARPU. Zkratka LARP, Live Action Role Playing, v českém překladu znamená hraní rolí, tedy takové velmi interaktivní divadlo, kde sami účastníci ovlivňují děj.


Co vás čeká?

Ve světě In Nocti Tenebris dáte členům vašeho týmu možnost zažít si opravdové vyšetřování chladnokrevného zločinu v roli zástupce jednoho z pěti upírských klanů. Konzul Svobodných upírů zemřel za podivných okolností a je pouze na účastnících, aby záhadu, halící jeho smrt, odkryli. Skrývá se za tím snad něco víc? Každý účastník má svou roli i osobní cíle a usiluje o jejich splnění ve fiktivním světě upírů, který se ale na pár hodin pro všechny stane světem reálným. Členové týmu spolu zažijí něco jiného než jen každodenní pracovní rutinu.

Celá hra se odehrává v brněnském podzemí v Labyrintu pod Zelným trhem. Temná atmosféra podzemí a do detailu dotažené reálie upírského světa zajistí opravdu hluboký zážitek.  Samotná hra trvá 6 hodin včetně úvodní prezentace, převlečení a závěrečné reflexe po hře.  V podzemí se naplno ponoříte do své postavy na celkem 4 hodiny. Na místě obdržíte instrukce k vaší postavě a materiály z úvodní prezentace. Abyste se s postavou lépe sžili, bude na vás čekat i kostým. A protože i upír musí jíst, máme pro vás občerstvení po celou dobu hry.

Larp IN NOCTI TENEBRIS realizujeme v brněnském podzemí ve spolupráci s TIC BRNO.


A dál?

Týmový LARP ale neznamená pouze zážitek z hraní. Jde o propracovaný rozvojový model, pracující se systémem kompetencí (podobně jako developement centra). Na samotnou hru pak navazuje workshop, při kterém lektor s vaším týmem přetaví dovednosti získané při hře, přímo do pracovní praxe.


A proč zrovna LARP?

Praktický trénink – modelové situace účastníci nehrají, ale přímo žijí. Dochází k fixaci a při následném workshopu i k přenosu využitelnosti v praxi.

Přirozenost interakcí – každý z účastníků má svou roli, která mu dává alibi pro různé modely chování, které by jinak „v práci“ nepoužil. Toto odmaskování je bezpečné a může být hybatelem dalšího rozvoje.

Silný zážitek – při hře probíhají emoce a i po několika dnech zjistíte, že ve vás LARP doznívá. Vzpomínáte a reflektujete svoje rozhodnutí či postoje při hře. Postupně je tříbíte a ty co propadnou sítem, přijímáte za vlastní. Jsou to klíčové kompetence? Výborně, na tento zážitek jen tak nezapomenete, a o to jde.

Týmový LARP je prostě moderní způsob, jak lidi ve svém týmu naučit něco nového a v bezpečném prostředí prožít silný příběh.

Pokud jste firma a zaujala vás možnost využít larp jako rozvojový nástroj, kontaktujte nás prosím na emailu kudrna@x-element.cz. Rádi vám představíme tento unikátní produkt blíže.


Larp je přístupný i pro veřejnost

Pokud se chcete našeho larpu zúčastnit jako jednotlivec, tak pro vás máme vypsané tyto termíny:

  • 27. 4. 2018 (17:00)
  • 25. 5. 2018 (9:00)
  • 25. 5. 2018 (17:00) 
  • 27. 6. 2018 (17:00)

Na hru pro veřejnost se můžete přihlásit pomocí přihlašovacího formuláře.


Ke stažení

In Nocti Tenebris – produktový list (PDF)

 Reference

Moneta – IN NOCTI TENEBRIS

Šárka Gřundělová Training Manager Commercial Banking Byla to pro mě nová nevšední zkušenost. Velmi zajímavé bylo prostřednictvím této akce poznání nových lidí, ale dovedu si představit i provedení u týmu, kde se všichni znají. Vše bylo skvěle připravené. U realizátorů bylo vidět, že je to baví a role věrohodně prožívali. Určitě bych doporučovala všem, kteří…
Číst dál

Student agency – IN NOCTI TENEBRIS

Hana Havlíčková Interní lektor Měla jsem možnost na chvíli vystoupit z rutinního pracovního dne a vyzkoušet si nevšední přístup ke splnění úkolu a zapojit své hravé a dobrodružné JÁ. Čas strávený objevováním světa upírů a jiných bytostí rozhodně stál za to! 🙂
Číst dál

Double[age]ncy – IN NOCTI TENEBRIS

Michal Hrubý CEO I s odstupem času můžu říct, že jsem si program INT užil. Trochu mě mrzelo, že nebylo více vyhrocených situací a třecích ploch. To je právě to, co si na hrách užívám a kde může v reflexích vyplynout mnoho zajímavého. Nicméně i přes tu lehkost/nenáročnost to bylo fajn. Má to potenciál.
Číst dál
in nocti tenebris

Phonexia – IN NOCTI TENEBRIS

Maroš Benka Consultant Som vo svete LARPu nováčikom, ale akciu som si náramne užil. Po prvej rozpačitej hodine som sa ponoril plno do vymysleného sveta, ktorý byl príjemne reálný. Určite odporúčam každému kto hľadá „niečo nové“.  
Číst dál