Bushido


Samurajské ctnosti

Série zážitkových workshopů s japonskou tematikoubushido x-element workshop

Japonské ostrovy prý byly stvořeny ze slz bohů, které dopadly na zem jako perly. V celé éře samurajů se snoubí legendy a obrovská lidská oddanost a píle. V této době vzniká kodex cti a služby zvaný BUSHIDO. V něm jsou zaneseny všechny ctnosti a povinnosti správného samuraje.

Vydejte se s námi na cestu časem, kde ožívají legendy a slovo čest a služba mají skutečný význam. Do doby, kdy všichni znají své místo a vše co dělají, má účel a cíl. Preciznost a krása se snoubí v umění i boji.  Na této cestě si společně vyzkoušíte celkem čtyři disciplíny, které prověří různou škálu vašich dovedností.

Vydejte se s námi do země vycházejícího slunce a prožijte Japonsko na vlastní kůži.

Každý z workshopů trvá 75 minut a maximální počet účastníků je 15.

 

Japonský šerm

Japonský šermUmění ovládnutí meče bylo základem pro každého samuraje. Ovládnuté meče ale není jen práce se samotnou zbraní, ale i ovládnutí vlastního těla skrze techniky dechu a perfektní kontroly nad vlastním tělem.

My se podíváme na základy práce s tělem pohybovou koordinaci, pozdrav se zbraní i bez ní  a základy pohybu se zbraní. Na závěr si ukážeme základní sekové techniky, které si na sobě i vyzkoušíme.

 

 

 

Čajový obřad

Speciální přednáška s ochutnávkou.

Podíváme se na čajový obřad, jak se vyvíjel v jednotlivých obdobích japonské historie a ukážeme vám jak si správně připravovat jednotlivé druhy čaje. Vysvětlíme si co je Gon Fu Cha, jaký je rozdíl například mezi zeleným čajem a oolongem a k čemu slouží čajové moře.

V průběhu celé přednášky vás pak čeká ochutnávka vybraných druhů čaje.

 

Origami

origamiPojďte si s námi vyzkoušet různé metody výroby ozdobných předmětů z papíru podle technik z japonského stylu skládání papírů, známého jako origami, které mají kořeny až v 9. století.

V průběhu workshopu si vyzkoušíte různé základní techniky skládání papíru a vyrobíte si několik zajímavých ozdob, které si pak můžete odnést.

 

Sushi

sushiKultura se nejlépe poznává přes jídlo. Cílem workshopu je seznámit se s technikou přípravy sushi, jaké použít suroviny a kde je sehnat. Vyzkoušíte si přípravu hoso-maki, ura-maki a futo-maki. Na závěr kurzu vše společně sníme a zároveň si povíme něco o japonském způsobu stolování.

 

Produktový list v PDF lze stáhnout ZDE